Program

Nasz Program

 

#CHCEMYTUNELU 

– nasi radni, będą zabiegać o przyspieszenie prac nad tą strategiczną dla dzielnicy inwestycją. 
 

ZIELEŃ

– Rembertów to zielona dzielnica w otulinie lasów. Mamy również piękny park ze starodrzewiem. Bedziemy walczyć o każde drzewo.

EDUKACJA

– Rembertowskie szkoły publiczne ciągną się w ogonie warszawskich rankingów szkół. Nasi radni będą chcieli wprowadzić programy pomocy dla uczniów z kłopotami w nauce oraz wspierać uczniów wybitnych. Naszym priorytetem jest wzbogacenie bazy dydaktycznej poprzez modernizację i nowe inwestycje w oświacie.
 

INFRASTRUKTURA ROWEROWA

– Droga Rowerowa wzdłuż ul. Strażackiej czy ul. Grzybowej. Takiego rozwiązania, nie ma w dotychczasowych planach rozwoju infrastruktury rowerowej. Za kilka lat na przedłużeniu ul. Strażackiej powstanie olbrzymia spalarnia śmieci, po wybudowaniu tunelu ciężarówki również pojadą ul. Strażacką. To będzie połączenie niezwykle niebezpieczne dla rowerzystów. Dlatego musimy zadbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Zadbamy o budowę kolejnych, nowych stacji VETURILO w naszej dzielnicy. 
 

SMOG

– Obecna polityka miasta jest nieskuteczna, wystarczy w okresie grzewczym przejść się ulicami Rembertowa. Nasi radni, stworzą listę zagrożeń po to aby je w toku indywidualnych spotkań wyeliminować. Będziemy jak dotychczas wywierać presję na władze miasta i merytorycznie współdziałać w celu na rzecz poprawy jakości powietrza. 
 

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

– W Rembertowie zdecydowana większość inwestycji skupia się na Starym Rembertowie. Im dalej od Ratusza tym mniej się dzieje. Krótkowzroczność. Jest to widoczne zwłaszcza w poziomie inwestycji w edukację i bazę sportowo-rekreacyjną. Rembertów jest jeden, nie ma osiedli lepszych i gorszych.
 

MIEJSCA PARKINGOWE

– Rembertów jest zastawiony samochodami. Stawianie słupków nie załatwi sprawy, zmotoryzowani mieszkańcy też muszą gdzieś zaparkować. Chcielibyśmy by na terenach między PKP a „Ciuchami” oraz przy ul. Ilskiego powstał parking z prawdziwego zdarzenia! Zlikwidujemy też istniejące pod Ratuszem parkingi dla uprzywilejowanych.
 

REKREACJA

– Wiemy jak zagospodarować teren przy „daszkach” na Strażackiej Wykorzystajmy atut jaką jest istniejąca tam górka. Chcemy by powstał tam specjalistyczny tor saneczkowy z towarzyszącym mu taśmowym wyciągiem. Latem tor zmieniał by się w trasę zjazdową dla rowerów i skatebordzistów. Mamy pomysł jak kompletnie przebudować i zmodernizować zaniedbane „boisko” przy ul. Giermków.
 

BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH

– W Rembertowie w godzinach szczytu panuje wzmożony ruch tranzytowy. Bezpieczeństwo pieszych, a w szczególności osób starszych i dzieci jest narażone na szwank. Proponujemy stworzenie azyli dla pieszych na al. Chruściela, Komandosów i Chełmżyńskiej oraz zmianę pozostałych newralgicznych przejść dla pieszych na rzucające się w oczy przejście namalowane w technice 3D.
 

SENIORZY

– Od lat przy ul. Strażackiej stoi niewykorzystany pawilon, należący do dzielnicy. Stwórzmy w nim Centrum Spotkań Seniora i Juniora. Miejsce spotkań i realizacji pasji przez dojrzałych mieszkańców Rembertowa, rozbudowane o atrakcje dla najmłodszych. Nie będzie lepszego miejsca na spacer z wnuczką czy wnuczkiem.
 

STRAŻ MIEJSKA

– Postulujemy by Straż Miejska patrolowała uliczki dzielnicy korzystając z rowerów. Pozwoli to strażnikom na lepszy kontakt z problemami dzielnicy i szybszą na nie reakcję. Nie wspominając o obniżeniu kosztów utrzymania jednostki. Chcielibyśmy też by nasi dzielnicowi urządzali cykliczne spotkania z mieszkańcami.
 

STACJA BENZYNOWA

– Stworzymy sprzyjające, min. poprzez zmianę miejscowego planu pod budowę stacji benzynowej, a następnie zachęcimy inwestorów do wybudowania stacji zaopatrzonej również w stacje szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Optymalnym miejscem byłby teren w pobliżu skrzyżowania ul. Żołnierskiej z ul Strażacką.